DUYGU ODAKLI ERİL-DİŞİL DENGE EĞİTİMİ

Öncelikle söylemeliyim ki bu eğitim, kendi sorunlarıma çözüm üretmek için çıktığım yolculuğun ürünüdür. Özel hayatımda yaşadığım sorunlara çözüm bulmaya çalışırken karanlıkta başlayan yolculuğuma güneşi doğdurmayı başardım ve sonunda yıllarca, neden hep birbirine benzeyen ve ilişkide aktif olarak varlık gösteremeyen erkekleri hayatıma çektiğimi de anladım. Çünkü duygularımı kontrol etmesini bilmiyor ve eril-dişil dengemi kurmayı asla beceremiyordum.

Peki bunun bir çözümü yok muydu?

Hep şöyle düşünürüm; “Eğer bir konu benim problemim haline geliyorsa birçok insan da bu sorunla mücadele etmek zorunda kalıyordur. O zaman bana iyi gelen bir yöntem, birçok kişinin de çaresi olabilir.” Ben kendim için çözüm ararken EFT ve NLP’nin değerli çalışmalarını öğrendim ve hem kendime hem de çevremdekilere defalarca uygulama yaparak yıllar içinde yüzlerce kişiye değişimlerine giden yolu hediye etmeyi başardım.

Şimdi Eril Dişil Denge Eğitimi ile sıra sizde.

Eril ve Dişil Denge

Eril ve dişil enerji, evrenin iki temel enerjisidir. Bu enerjiler birbirine zıttır, ancak aynı zamanda birbirini tamamlar ve dengeler. Kadın yada erkek cinsiyet farkı gözetmeksizin her insanda eril ve dişil enerji bulunmaktadır. Eril enerji; Hareketli, aktif, dışa dönük, mantıklı, analitik, odaklı, hırslı, kontrolcü, bağımsız, liderlik ile ilişkilendirilirken, Dişil enerji; sakin, pasif, içe dönük, sezgisel, duygusal, akışkan, şefkatli, bağlı, uyumlu, destekleyici duygu durumları ile ilişkilendirilir. Bu sebeple insan yaşamı boyunca tüm bu duygu durumlarına dengeli bir şekilde ihtiyacımız olacağı için hem eril hem de dişil enerjiye sahip olmak önemlidir. Eril enerji olmadan hedeflerimize ulaşamaz, planlarımızı gerçekleştiremeyiz. Dişil enerji olmadan ise duygularımızı ifade edemeyiz, başkalarıyla bağlantı kuramayız ve huzurlu bir yaşam süremeyiz. Bu sebeple eril dişil denge enerjilerini öğrenme ve hayatımızda uygulama adımlarına geçmeliyiz.

Peki nasıl?

Eril Dişil Enerji Eğitimi

Eril dişil enerji eğitimi, hem kadın hem de erkek bireylerin, kendi içsel enerjilerini anlamasına ve dengelemesine destek olan bir süreci ifade eder. Eğitim sürecinde, eril ve dişil yönlerinizi dengelemeyi öğrenip duygularınızı yönetme konusunda daha başarılı olacaksınız. Olumsuz duyguların esiri olmak yerine duygularınıza istediğiniz yönü verebileceksiniz. Kendinizi daha iyi tanımanıza yardımcı olan bu eğitim, içsel ahenginizi dengeleyip daha sağlıklı ilişkiler kurmanıza da destek olacak.

 

Eril Dişil Enerji Dengesizliğinde Neler Olur?

Dişil ve eril enerjiler, bireyde dengeli biçimde bulunması kişinin hem fiziksel hem de zihinsel olarak sağlıklı olduğunu gösterir. Bu enerjilerin dengesizliği durumunda ise, bireyler ruhsal ve mental olarak birtakım sorunlar yaşarlar. Eril dişil denge problemi yaşayanlar, kendi sınırlarını çizme noktasında sorunlar yaşayabilir. Duygusal olarak stabil kalmakta zorlanan bu bireyler karşılarındakinden onay bekleyebilirler. Kararsızlıklarının yanı sıra, yüksek sorumluluklar almaktan da korkarlar. Baskın eril enerji durumunda ise, bireylerde duygusal yönün azaldığını, kontrol etme güdüsünün artıp empati kurmada zorluklar yaşandığını görebiliyoruz. Hem ikili hem de bireysel ilişkilerde sorun yaşanmasına sebep olan bu durumlarda elinizden tutmak ve dengeli bir hayata kapı aralamak için sizleri duygu odaklı eril-dişil denge eğitimine davet ediyoruz.

 

Duygu Odaklı Eril-Dişil Denge Eğitiminde Amaç Nedir?

Eril dişil denge eğitimi temel amacı, bireyin duygularına adaptasyon becerisi kazandırmak ve dengeyi tekrar kurmasına yardımcı olmaktır. Bu enerjiler arasındaki esnekliği sağladığınız takdirde, hangi enerji ile ne kadar süre hareket etmek istediğinize de siz karar verirsiniz. Şimdiye kadar yaşadığınız duygusal dalgalanmalar yüzünden bu enerjileriniz dengesiz bir hale geldi. Denge eğitimi alarak her iki enerjideki dengeyi yakaladıktan sonra, istediğiniz enerjinin istediğiniz özelliğini hayatta uyum ve denge içerisinde dilediğiniz miktarda kullanabileceksiniz. Enerjiler arasındaki bu esneklik hayatınızın her alanında yaşam kalitenizi yukarıya taşır. 

Duygu odaklı eril dişil denge eğitimi, kendi deneyimlerimden yola çıkarak bir araya getirdiğim ve etkinliğini her zaman kanıtlamış olan bir eğitimdir. Eğitimin temelini oluşturan yedi negatif ana duygudan söz edebiliriz. Eğitim sırasında;

-EFT (Duygusal Özgürlük Teknikleri)

-NLP (Nöro-Dil Programlama)

olmak üzere iki önemli yaklaşımdan faydalanıyor, dişil enerji eğitimi ile de danışanlarımızı destekliyoruz. Bu yaklaşımları hayata geçirme noktasında temel prensibimiz ise, adaptasyon ve esnekliği artırmak. 

 

Bu Eğitime Neden İhtiyacınız Var?

-Eril-dişil enerjilerinizi etkili bir şekilde kullanmadığınız için hayattaki önemli fırsatları kaçırdıysanız,

-Yaşamınız boyunca sizi gerçekten anlamayan ve varlığınızı göz ardı eden kişileri hayatınıza çektiyseniz,

-İş ortamında kendinizi ifade etmeyi ve özel hayatınızda dişil yönlerinizi güçlendirmeyi arzuluyorsanız,

-Olumsuz duygulara müdahale edip, düşünce ve davranışlarınızı dönüştürme arzunuz varsa,

Eril dişil enerji eğitimi çalışması yaparak, sağlıklı ve dengeli bir yaşama adım atmayı hedefliyorsanız, bu eğitim tam da size göre.

Duygu Odaklı Eril-dişil enerji eğitimi, eril ve dişil yönlerinizi nasıl etkin biçimde yöneteceğinizi öğretirken, hayatta tam şu anda bulunduğunuz durumda ve üstlendiğiniz rolde hangi enerjiyi ne zaman ve nasıl kullanmanız gerektiğine dair yol size yol gösterecektir.

 

Bu Eğitim Sonunda Neler Olacak?

Dişil enerji, yaratıcılığımızı, anlayışlı ve kabullenici yönümüzü simgelerken; eril enerji, girişkenliğimiz, direncimiz, kontrol arzumuz ve rekabetçi taraflarımızı temsil eder. Hayatınızda son zamanlarda dişil yanınızın büyüleyici, neşe saçan ve coşku dolu parıltısını hissetmiyorsanız, bunun altında yatan nedenler dişil enerjinizi baskılayan temel inanç ve olumsuz duygularınız olabilir. Duygu odaklı eril dişil denge eğitimi, dişil enerjinizin önündeki engelleri kaldırmak ve onu serbest bırakmak için tasarlandı.

 

Bu eğitim sona erdiğinde;

  • Dişil enerjinizi keşfedip onun sunduğu hazları deneyimleyecek,
  • Eril ve dişil enerjilerinizi dengede tutarak, bu enerjileri uygun alanlarda nasıl kullanacağınızı keşfedecek,
  • Hayatta üzerinde sürekli kontrol sahibi olmanız gereken ilişkiler yaşamaktan kurtulacak,
  • Arzuladığınız ilişkiye ulaşmanın yanı sıra, bu ilişkiyi nasıl sağlıklı biçimde sürdürülebileceğini öğrenecek,
  • Karşınızdaki insanlara yaklaşımınız konusunda hızlıca doğru kararlar alabileceksiniz,
  • Hem iş hem de özel yaşamınızdaki rollerinizi ayırt edebilecek, 
  • Hayattaki tüm al-ver dengenizi sağlıklı bir şekilde gerçekleştiren bileceksiniz.

Yani bu eğitim kısaca;

Eril ve dişil taraflarınızı doğru yönetmeyi öğretirken hayatı bulunduğunuz yere ve içinde olduğunuz role göre doğru enerji ile nasıl yaşamanız gerektiğine de rehberlik edecek.

 

Duygu Odaklı Eril-Dişil Denge Eğitimi ile yaşamınıza sakinliği, akışa güvenmeyi, duygularını kontrol etme becerisini, alma-verme dengesini kurma becerisini, rollerinizi ayırt etme yetisini, iş yaşamında başarıyı daha kısa sürede yakalama becerisini ve çok daha fazlasını hediye edebilirsiniz.

WhatsApp aç
Nasıl yarıdımcı olabilirim?
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?