İlişki Koçu Nedir?

İlişki koçu, birey yada çiftlerin ilişkilerini, daha sağlıklı ve mutlu bir yöne taşımalarına yardımcı olan bir profesyoneldir. İlişki koçluğu, çiftlerin arasındaki sorunları ele alarak, bir ilişkiyi sürdürme becerileri geliştirmede yardımcı olan rehberlerdir. Danışanlarına ilişki sürecinde yaşadıkları duygusal zorluklar, iletişim sorunları, çatışma gibi sorunları çözme teknikleri ve daha fazlası konularda birebir destek olmaktadır.

İlişki Koçluğu Ne Yapar?

İlişki koçluğu, danışanlarına etkili iletişim kurma teknikleri öğreterek, birbirlerini daha iyi anlamalarını ve ifade etmelerini sağlar.

Çiftler arasında yada aile bireyleri arasında cereyan eden anlaşmazlıkları çözmek için stratejiler geliştirerek, sağlıklı çatışma çözüm yöntemleri sunarak, ilişkilerin güçlenmesine yardımcı olur.

İlişkilerde içinden çıkılması güç, duygusal zorluklarla başa çıkma konusunda çiftlere rehberlik eder. Bu, güven sorunları, bağlanma problemleri veya yalnızlık hissi gibi konular ile aile, sosyal çevre yada kontrolsüz sosyal medya kullanımından doğan sorunlar olabilir.

Bireylerin hem kendi hem de ilişkilerinin ihtiyaçlarını, değerlerini ve hedeflerini keşfetmelerine yardımcı olur. Bu, bireyin öz-farkındalığını artırarak ilişkilerde daha bilinçli ve tatmin edici rol almasını sağlar.

İlişkileri belirli hedeflere yönlendirme konusunda destek sağlar. Bu hedefler, daha yakın bir bağ kurma, belirli sorunları aşma veya birlikte geçirilen zamanın kalitesini artırma olarak sıralanabilir.

 

NLP Tabanlı İlişki Koçluğu Eğitimi

İlişki koçluğu eğitimi, çifterin ilişki yönetimlerini geliştirmelerine yardımcı olacak becerilerin kazandırılmasını sağlayan bir eğitim programıdır. Anlaşmazlıkları sağlıklı bir yöntem ile çözmek, çatışmaları yönetmek için beceriler geliştirmek ve sınır koymayı öğrenmek bu eğitim sayesinde kazanılabilmektedir. NLP tabanlı ilişki koçluğu eğitimi ile ilişkilerinizde her zaman istediğiniz sonuçlara ulaşabilmek için gereken beceriyi geliştirebilirsiniz. Güçlü ve kalıcı ilişkiler kurabilmek için bağlılık ve güveni geliştirme becerileri yine bu sayede kazanılmaktadır. Zihninizi kontrol ederek duygularınızı yönetebilmeyi öğreten NLP ilişki koçluğu eğitimi ile doğru değerlendirmeyi yaparak ilişkilerinizde hedeflediğiniz başarıya ulaştıracak kapının anahtarını bulabilirsniz.

NLP İle İlişkilerimizin Kalitesini Artırmak Mümkün Mü?

Sahip olduğumuz ilişkiler bizim yaşama bakış açımızı şekillendirerek yaşam tatminimizi etkiler. Yaşadığımız ilişkilerin kalitesini artırmanın bizim elimizde olduğunu anlatan ve hayal ettiğimiz ilişkileri yaratabilmemiz için bize teknikler sunan NLP koçluk, istediğimiz ilişkiye sahip olmamızı engelleyen şeyleri fark edip değiştirmemize fırsat verir.

NLP aslında zihni kullanma kılavuzudur ve çevremizi nasıl algıladığımız, olaylara nasıl tepkiler gösterdiğimiz, çevremizdekilerle nasıl iletişim kurduğumuz ve davranış kalıplarımız üzerinde durur.

 • Eğer siz de;
  • Bir türlü hayalini kurduğunuz ilişkileri yaşayamıyorsanız
  • İlişkilerinizde alma-verme dengenizi nasıl kuracağınızı bilmiyorsanız
  • İlişkilerinizde duygularınızı ve zihninizi nasıl yöneteceğinizi bilmiyorsanız
  • Kendinizi sıkışmış ve çözümsüz hissediyorsanız
  • Hep hüsranla sonuçlanan ilişkiler yaşıyorsanız
  • Harekete geçmekte zorlanıyorsanız
  • Bir türlü ilişkiye başlayamıyorsanız

   

  NLP uygulayıcı eğitim içeriği tabanlı ilişki koçluğu sayesinde bu sorunların üstesinden en sağlıklı, en çabuk ve en başarılı şekilde nasıl geleceğinizi öğreneceksiniz.

Zihnin Çalışma Şeklini Değiştirdiğinizde İlişkileriniz Değişir!

Değişimin kolay olmadığını düşünen zihin, duygularını kontrol etmekte zorlanacağı için hayatında hep aynı döngüleri yaşarken bulur kendini. Bu nedenle ilişkileri için hedefler koymakta zorlanır ve hep, ilişki süreçlerinde zihninin ve duygularının arkasında savrulurken bulur kendini. Kişiye, sıkışıp kaldığını ya da aynı döngüyü yaşamaya mahkum olduğunu hissettiren de olayları algılama şeklidir. Ama siz, önce zihninizi ve duygularınızı kontrol etmeyi öğrenip sonra da olayları algılama şeklinizi değiştirdiğinizde ilişkileriniz de boyut değiştirecek.

NLP İlişki Koçluğu İle Neleri Değiştirebilirsiniz?

  • Kendi potansiyelinizi keşfedersiniz
  • Farklı seçenekleri görüp değerlendirebilme yetisine sahip olursunuz
  • Zihinsel, ruhsal ve bedensel farkındalığa ulaşırsınız
  • Sizi engelleyen olumsuz duyguları kontrol etme becerisi kazanırsınız
  • Gelecek için doğru hedefler belirlemeyi öğrenirsiniz
  • Harekete geçme enerjisine sahip olup onu doğru şekilde kullanmayı öğrenirsiniz
  • Durum değerlendirmesi yaparak problemlere başka açıdan bakma becerisi kazanırsınız
  • Davranışınızın siz olmadığını, onu değiştirip dönüştürebileceğinizi görürsünüz

   

  NLP koçluk desteği ile yıllar içinde yüzbinlerce insan iletişim kalitesini artırarak hedeflerine ulaştı ve sorunları için çözüm bulma süreçlerine katkı sağladı.

Artık İlişkileriniz Kaderiniz Değil!

Siz de artık ilişkilerinizi yönetme becerisi kazanmak ve içine gömüldüğünüz ilişki döngüsünden çıkarak farklı ilişkiler yaşamak istiyorsanız ya da ideal ilişki için artık korkularınızı geride bırakarak harekete geçmek istiyorsanız Eril dişil denge eğitimi ile bunu başarabilirsiniz.

 

NLP der ki; “Birşey istediğin sonucu vermiyorsa yeni bir şey dene.”

WhatsApp aç
Nasıl yarıdımcı olabilirim?
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?