NLP Sertifika Programı (Nörolinguistik Programlama)

Bazı insanlar başarılı olurken neden bazıları başarısız olur? Bu soruyu sorduğum anda aklınıza bazı cevaplar geliyor değil mi? Bunlardan bir kısmı doğru bir kısmı ise doğru bildiğiniz yanlışlar. Peki, ben size bu soruyu neden sordum?

Aslında benden ve benim gibi kendi kendine bu soruyu soran binlerce insandan çok önce dilbilim profesörü John Grinder ile arkadaşı matematikçi ve aynı zamanda Gestalt terapisti Richard Bandler bu soruyu kendilerine sordular. Ve bu soru, ardından sihirli kapılar açarak NLP (Neuro Linguistic Programming) yani duyu, dil programlama tekniklerini literatüre kazandırdı.

Beynimiz birçok anı dosyasına sahip bir kütüphanedir!

Bu yaşımıza kadar yaşadığımız her şey bilinçaltımızda tek tek dosyalandı. Bazıları “iyi” olan bölüme, bazıları “kötü” olarak kodlanan bölüme, bir kısmı da “travmatik” olan bölüme klasörlendi. Bunu da sahip olduğumuz beş duyu organı (görme, duyma, dokunma, tatma, hissetme ve koklama) sayesinde yaptı. Ancak bunların bazıları yanlış kodlandı. Beyin bir şeyi gördü, elekten geçirdi ve kendi sahip olduğu sisteme göre (DNA aktarımı, öğreti, deneyim vb gibi) sildi, bozdu ve genelleyerek beyne kaydetti.

Mesela köpek korkunuz/fobiniz varsa bu aslında zihninizin elekten geçirme şekliyle alakalı. O sırada zihin bir şeyleri sildi, bozdu ve genelleyerek (tüm köpekler korkutucudur) bilinçaltına kaydetti. Peki, bunu değiştirmek mümkün mü? NLP Uygulayıcı Eğitim İçeriği ile köpek korkunuzu, sadece zihninizdeki dosyanın yerini değiştirerek yenmeniz mümkün. Hem de sadece dakikalar içinde. Zihninizdeki programı değiştirmek ve bunu kalıcı olarak değiştirmek zannettiğinizden çok daha kolay.

NLP ile Neler Mümkün?

Hayatınızın akışını engelleyen, sizi kısıtlayan, olumsuz etkileyen ve sizi bir çıkmazda tutan tüm duygu ve hislerin olumlu karşılıklarını bularak yaşam kalitenizi artırmanız ve sorunlarınızın üstesinden gelmeniz mümkün. Liderlik becerilerinizi geliştirerek iş ve kariyer dünyanızda daha ön planda olabilir, anksiyete, depresyon, travma gibi duygu durum bozukluğu yaşadığınız zorlu dönemlerin üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz

NLP Sertifikası 

Alacağınız NLP Sertifikası ve öğreneceğiniz teknikler kendinize paha biçilemez bir hediye vermiş olacaksınız. Sadece zihninizi kodlayarak ve olumsuz kaydedilen inançların yerini değiştirerek;
-Hedeflerine kolay ulaşan,
-Travmalarının etkisinden kurtulmuş,
-Duygusal olarak kendini daha özgür hisseden,
-Konfor alanından rahatça çıkabilen,
-Yaşamın keyfini çıkaran,
-Anda daha uzun kalabilen,
-Olumlu anıları daha derine kaydedebilen,
-Duygularını yönetebilen,
-Hayatının kontrolünü eline almış ve
-Problemlerle daha kolay başa çıkabilen bir kişiye dönüşebilirsiniz. Bunların dışında hedeflerinizi kendinize yakınlaştırmanız da yine edindiğiniz eğitim ile birlikte alacağınız NLP Sertifikası ile daha kolay ve ulaşılabilir hale gelecektir.

NLP’nin DNA’sından Birkaç Konu Başlığı İle Tanışmaya Ne Dersiniz?

1. İstekler ve Hedefler Arasındaki Fark: İstek sadece bir dilektir. Belli belirsiz bir gelecek için kurgulanır. Ancak hedef; ölçülebilen, belli olan, ulaşılabilen, spesifik ve gelecek uyarlanabilen amaçlardır. NLP eğitim sertifikası ile isteklerinizi hedeflerinize çok daha kolay dönüştürebilir ve bu yolculukta neler yapmanız gerektiğinin farkında olursunuz.
2. “Nasıl?” Sorusu Fark Yaratır: NLP dışındaki kişisel gelişim tekniklerinde daha çok “Ne Yapılması Gerektiği” konusu üzerinde durulurken NLP, “Nasıl?” sorusunu merkezine alır. Daha iyi bir iş istiyorum ama nasıl? Daha çok para istiyorum ama nasıl? NLP’nin en büyük farkı, bu nasıl sorularının cevabının altında sizi bekliyor.
3. Sonuç Odaklıdır: NLP eğitim sertifikası sahip olduğunuzda olayın içinde kaybolmaktansa direkt sonuca gidersiniz. O anda işinize yarayacak tekniği kullanır ve kısa yoldan çözümü bulmayı hedeflersiniz.
4. Değişim Mutlaktır: NLP eğitim sertifikası ile kişiliğiniz ya da karakteriniz bir anda değişmez. Teknikler ile kısa vadede sadece o olaylara bakışınızı değiştirir ve rahatlarsınız ama uzun vadede genel olarak bu rahatlamanın hayatınıza kattıklarını hissetmeye, görmeye ve duymaya başlarsınız.
5. Teknikler Kahramandır: NLP’nin yakıtı tekniklerdir. Teknikler olmadan NLP felsefesi tek başına bir işe yaramaz. NLP teknikleri sizi sonuca götüren bir moto gibidir.
6. Duygu-Davranış İlişkisi: NLP için duygu-davranış ilişkisi çok önemlidir. NLP, duyguyu değiştirerek davranış değişikliğini gözle görülür kılmayı hedefler.
7. Başarı Daimdir: NLP için başarısızlık diye bir şey söz konusu değildir. İnsan, her şeyden bir şey öğrenir ve bunların hepsi deneyimdir. Ve NLP geneller: Bir kişi yapabiliyorsa herkes yapabilir.
8. İçerik Yoktur: NLP içerik ile ilgilenmez. Sizin travmanızın oluştuğu anda yaşadıklarınızı sormaz ve onu masaya yatırmaz. NLP için önemli olan duygudur, onun sizin mekanizmanızda yarattığı etki ve onu temsil etme şekli önemlidir.
9. Kalıcıdır: NLP’nin yarattığı değişimler kalıcıdır. Çalışmalar bilinçdışında tamamlanır ve etkisi sonra daha güçlü şekilde hissedilmeye devam eder.
10. Doğaldır: İnsan doğasındaki ve işleyişindeki mükemmelliği kullanan NLP, deneyimlerinizi nasıl yarattığınızı analiz eder ve olayları bizim algıladığımız bakış açısından çıkararak gerçeklik üstünde değerlendirir.

NLP Sertifikası Programında Sizi Neler Bekliyor?

Bu eğitim sayesinde sadece kendi hayatınızı değil, danışanlarınızın hayatını da dönüştürme şansını yakalayacaksınız.

Bu eğitim boyunca;
* NLP Nedir?
* NLP’nin Kişisel Gelişim İlkeleri
* NLP’nin Tarihçesi
* Etkili İletişim Becerileri Geliştirme
* Başkalarını Etkileme
* NLP İletişim Modeli
* Duygularınızı Yönetme
* Meta Model
* Davranış Kalıplarını Anlama
* Kendinizi Ve Başkalarını Tanıma
* Temsil Sistemleri
* Cesaret Motivasyon Ve Öz-Güven Kazanma
* Çatışma Yönetimi
* Etkili İlişkiler Kurma
* İş Ve Yaşam Dengenizi Kurma
* Davranış Esnekliği Kazanma
* Kendi İçinde Ve Başkalarıyla Barış İçinde Olma
* Kendi Mükemmelliğini Ve Yaratıcılığını Geliştirme
* Yaşamınızın Her Alanında Engellerin Üstesinden Gelme
* Kendi Potansiyelinizi Keşfetme Ve Olmak İstediğiniz ‘’SİZİ’’ Yaratma
* Hedeflerinizi Belirleme Ve Hedeflerinize Ulaşma
* Pozitif Düşünme Yetileri Kazanma
* Stresinizi, Korkularınızı, Kaygılarınızı Yönetme Becerileri ve
* Onlarca NLP tekniği ile tanışacaksınız.

NLP Sertifika Programı Nerede Gerçekleşiyor?

NLP eğitimleri iki şekilde gerçekleşiyor:

 1. Online olarak
 2. Yüz yüze olarak.

Bu NLP Sertifika Programları Size Neler Kazandıracak?

Bu eğitim sayesinde;

 • Başarılı bir şekilde iletişim kurabileceksiniz.
 • Güçlü ve sağlıklı ilişkiler kurabileceksiniz.
 • Olaylara karşı bakış açınızı değiştirebileceksiniz.
 • Hedeflerinize kolayca ulaşabileceksiniz.
 • İstenmeyen inançlarınızı değiştirebileceksiniz.
 • Fobilerinizden kolayca kurtulabileceksiniz.
 • Özgüveninizi artıracaksınız.
 • Öğrendiğiniz ikna teknikleri ile meslek hayatınızda daha kolay başarı sağlayacaksınız.
 • Zihninizi etkin kılmayı öğreneceksiniz.
 • Enerjinizi verimli kılmayı öğreneceksiniz.
 • Başarı ve motivasyonu hayatınıza kolayca adapte edebileceksiniz.

 

Ayrıca bu eğitimde;

*NLP’nin varsayımlarını,

*Dil kalıplarını,

*İletişim modellerini ve

*Temsil sistemlerini detaylı olarak öğreneceksiniz.

 

Kısacası hem NLP’nin felsefesini hem de tekniklerini alarak bu konuda iyi bir uygulayıcı olabileceksiniz.

NLP Eğitim Sertifikası Size Neler Kazandıracak?

Sertifika Yetkinlikleri

 • Kendi yaşamınızda NLP’ yi kullanabileceksiniz.
 • Davranış kalıplarını değiştirmek için NLP tekniklerini kullanabileceksiniz.
 • NLP sertifikası ile danışmanlık yapabileceksiniz.
Calendar is loading...
Powered by Booking Calendar
-
Available
 
-
Booked
WhatsApp aç
Nasıl yarıdımcı olabilirim?
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?