Ayrılık acısı, herkesin farklı yöntemlerle atlatmayı denediği ortak bir acı…

Kimi sürekli uyuyarak bu acının içinden geçerken kimileri her gün dışarılarda gezmeyi seçer. Kimi evde tek başına atlatmayı seçerken kimileri de hızla yeni bir ilişkinin içinde bulur kendini…

Hepimiz acımızı başka yaşadığımız için farklı tepkiler gösterebiliriz. Ancak ayrılığa rağmen, yani bu büyük acıya rağmen her şeyin yolunda olduğu mesajını zihnimize iletebilirsek bu süreci çok daha kolay atlatabiliriz. Çünkü ayrılık acısını atlatmak, sizin duyguda ne kadar kalmayı seçtiğinizle doğru orantılı azalır ya da artar. Eğer bu süreyi azaltmak ve verdiği hasarı hafifletmek istiyorsanız neler yapılabileceğine gelin birlikte bakalım.

Ayrılık Acısı Nasıl Geçer?

Duygu, bazen zihninizi acımasızca yöneten muhteşem bir silah olabilir. Eğer onu kontrol etmeyi bilmiyorsanız, zihninize doğru düşünmeyi ve başka tarafa bakmayı öğretmediyseniz duygularınızın tutsağı olursunuz. Ancak aşk acısını geçirmek zannettiğinizden çok daha kolay olabilir.

NLP teknikleri ile zihnin işleyişini kontrol edebilirsiniz. Zihni, farklı bir odak noktasına yönlendirerek içinden çıkılamaz sandığınız “ayrılık acısıyla baş etmek” konusunda çok kısa bir sürede etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Burada uyguladığımız teknikler ile zihninizin kontrolünü ele alarak duygularınıza yön verebileceksiniz. Ancak tüm bunların dışında profesyonel yardım almadan neler yapabileceğinize de bir göz atalım…

Ayrılık Acısı Nasıl Atlatılır?

1.Sosyal Medya Hesaplarınızdan Uzak Durun

Ayrılık sonrasında ilk davranışımız karşımızdakinin ve ona yakın olanların sosyal medya hesaplarını incelemek olabilir. Ancak bu, zarardan ve üzüntüden daha fazla bir şey kazandırmaz. Bu süreçte karşı tarafın paylaşımları sizin için yıpratıcı olabilir. Sürekli bunları görürken iyileşme sürenizi kısa ve sorunsuz olarak yaşamak mümkün olmayabilir. Zor olsa da dikkatinizi başka taraflara çevirmek sizin için iyileştirici gücü çok daha yüksek bir eylem olacaktır.

2.Yardımları Reddetmeyin

Bu süreçte çok güvendiğiniz kişilerin yanınızda olması çok daha çabuk toparlanmanızı sağlayacak. Belki tek başınıza kalmak veya sürekli uyumak isteyeceksiniz ancak sevdiklerinizle birlikte bu süreci atlattığınızda yaşayacağınız acıyı da azaltmış olacaksınız.

3.Ağlama Hissinizle Savaşmayın

Eğer içinizden ağlamak geliyorsa onu baskılamayın çünkü bu şekilde duygularınızı görmezden gelirsiniz. Görmezden gelinen ya da baskılanan duygular bedeninizde farklı yerleşim yerleri bularak fiziksel rahatsızlıklar olarak size mesajlarını iletmeyi seçerler. Ancak doya doya ağlar, bağırır ve üzüntünüzü yaşarsanız onu nihayetinde  tüketebilirsiniz.

4.Kendinize Yeni Hobiler Bulun

Tüm günü sadece onu düşünerek geçirmek yerine farklı aktivitelerle kendinize yeni ilgi alanları oluşturun. Uzun zamandır ertelediğiniz şeyleri hayata geçirmek için tam zamanı olabilir.

5.Yemeği Dengeleyin

Sık görülen davranış modellerinin başında fazla yemek yemek gelse de aslında hiç yemek yememek de ayrılık acısının sonuçlarından. Bu ikisinden uzak durmak, ancak duygusal dengenizi bularak mümkün olabilir.

Ayrılık Acısı Ne Zaman Geçer? NLP Aşk Acısı İçin Çözüm Olabilir mi?

NLP tekniklerini zihninizi kullanma kılavuzu olarak görebilirsiniz. NLP, etrafınızdaki dünyayı daha derinden görmenize, daha iyi duymanıza ve daha iyi anlamanıza yardımcı olurken aynı zamanda kendinizi ve diğerlerini de daha iyi tanımanıza olanak sağlar. Kendini ve karşısındakini daha iyi anlayan kişi ise aşk acısı ile daha kolay başa çıkabilir.

Peki, NLP Tabanlı Duygu Odaklı Eril-Dişil Denge Eğitimi ile duygu ve düşüncelerinizi yönetmeyi öğrenmeniz mümkün olacak mı?

Bugüne kadar kontrolü duygularınıza verdiyseniz, o “üzül” dediğinde üzülüp “sevin” dediğinde sevindiyseniz NLP eğitimleri ile dengeyi bulmanın zamanı geldi demektir. Bu denge size, duygularınızı ve düşüncelerinizi yönetirken esneklik kazandıracak. Bu eğitimler sayesinde hangi alanda ne kadar varlık göstereceğinize, hangi enerjide ne kadar süreli duracağınıza siz karar vereceksiniz.

Tüm bu yukarıda saydıklarımızı aynı anda bu kadar dengeli bir şekilde başarmak zor görünüyor olabilir. Elbette bazen bir uzmandan destek alarak bu süreci çok daha sağlıklı atlatmak daha iyi olacaktır. Bunun için NLP teknikleri ile desteklenmiş Duygu Odaklı Eril-Dişil Denge Eğitimi alarak bu süreci çok daha kolay ve kısa zamanda atlatmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Write a comment

WhatsApp aç
Nasıl yarıdımcı olabilirim?
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?